Tehnoloģija: fasāžu siltināšana

Tehnoloģija: FASĀŽU SILTINĀŠANA


Siltināšanas sistēmas uzdevums

 • Kompleksās sistēmas ēku fasāžu siltum- un skaņas izolācijai.
 • Būvkonstrukciju aizsardzība no atmosfēras nokrišņu iedarbības.
 • Siltuma taupīšana apkures sezonas laikā.
 • Enerģijas taupīšana vasaras periodā.
 • Pelējuma rašanās novēršana konstrukcijas iekšā.
 • Bojāto fasāžu renovācija.

Sistēmas elementi

Sistēmas elementi


 1. Siena
 2. ZM-01 Līmjava

  Java ir paredzēta putupolistirola siltumizolācijas plātņu montāžai ēku ārsienām (fasādēm). Java ir piemērota visām esošām būvpamatnēm.

 3. Putupolistirola siltināšanas plātnes

  Kā siltumizolācijas materiālu tiek lietots putupolistirolu EPS 70. Tā galvenais uzdevums — ārsienu un iekšējo sienu siltināšana. Maksimālā atļautā siltumizolācija sistēmā ir 200 mm. Putupolistirola sastāva ir antipirēns, kas novērš degšanu. Maksimālā degtspējas klase G1.

  Marka EPS 70
  Blīvums, kg/m3 13,5
  Siltumvadītspēja, W/(mK) 0,039
  Spiedes stiprība, kPa 60
  Stiepes stiprība, kPa 100
  Maksimālā lieces stiprība, kPa 100
  Ūdens uzsūkšāna pēc apjoma 24 stundās, % 2
  Pastāvīgās degšanas laiks, s 2
  Degtspējas grupa G1
 4. ZM-02 Armējošā līmjava

  Līmjava ir paredzēta ar armējošo sietu stiprinātā slāņa veidošanai. Stiprināts slānis aizsargā no mēhaniskajiem bojājumiem un sagatavo virsmu tālākajiem apdares darbiem. Līmes armējošais slānis sastāv no līmjavas un tajā nogremdētā sieta.

 5. Armējošais siets

  Armējošais stikla šķiedras siets ir ieteicams apmetumu un špaktelēšanas slāņu armēšanai uz ēku un dažādu būvju ārējām un iekšējām virsmām.

 6. Akrila grunts

  Grunts maisījums palielina saķeri (adhēzija) ar dekoratīvo slāni. Daļēji novērš mitruma iekļūšanas siltināmajā slānī. Grunts krāsa ir balta. Lieldispersa apmetuma lietošanas gadījumā grunts slāni ir ieteicams pārklāt ar koleri.

 7. Dekoratīvais apmetuma slānis

Pastāv dažādi apmetumu veidi.

Akrila apmetums
Ražots akrila sveķu pamatā, lietošanai gatavs ūdens dispersijas sastāvs. Piemērots uzklāšanai uz vecām dispersijas virsmām un minerālajām pamatnēm. Tiek krāsota izvēlētajā tonī vai ar akrilu krāsām. Galvenā priekšrocība — teicamā klimatiskā noturība. Nav vajadzīgs remontēt 15-20 gadus, bet apmetumam ir zems tvaika caurlaidības rādītājs.

Svarīgi zināt: Zemās tvaika caurlaidības dēļ nav atļauts lietot tādām fasādēm, kuru pamatnēs ir izmantota minerālā vate.

Silikāta apmetums
Uz kālija šķidrā stikla pamata ražots, lietošanai gatavs maisījums. Piemērots uzklāšanai uz iepriekš sagatavotām minerālpamatnēm un virs vecām silikāta virsmām. Maisījuma mīnuss ir nepieciešamība to lietot ar silkāta gruntim, kā arī ne pārāk lielā krāsu palete. Tāpat ir iespējama krāsas daļēja maiņā stipra lietus laikā, bet pēc izžūšanas pārklājums atgūst līdzšinējo krāsu.

Silikona apmetums
Uz silikona sveķu pamata ražots, lietošanai gatavs sastāvs. Lietojams apmetuma uzklāšanai vecām dispersijas virsmām un visu veidu minerālajām pamatnēm. Tiek krāsota izvēlētajā tonī vai ar silikona krāsām.

Minerālais dekoratīvais apmetums
Satur hidrofobizējošas vielas sausā maisījuma veidā. Pēc sajaukšanas ar ūdeni veido vienveidīgu apmetuma masu.

Siltināšanas sistēmu montāža

Priekšdarbi

Pirms montāžas darbiem no virsmām un pamatnēm jānovērs netīrumus, putekļus un nelīdzenumus. Pamatnes nelīdzenumi nedrīkst pārsniegt 1 cm x 2m robežas. Ēkas fasāde jāpārbauda uz tukšumiem, kas var atrasties zem apmetuma slāņa. Tukšumiem atrodoties, vecais slānis jādemontē vai jārenovē.

Priekšdarbi
Pamatnes apstrāde

Virsma jāgruntē ar veltni vai krāsošanas otu, lai nodrošinātu saķeri ar līmjavu. Dziļi iesūcošā grunts piepilda tukšumus, plaisas un daļēji novērš mitruma iekļūšanu siltināmā slānī.

Pamatnes apstrāde
Putupolistirola flīžu līme

Līme ir jāuzklāj uz plātnēm ar zobšpakteli pēc perimetra ar 30-50 mm plato,10 mm biezo joslu, atkāpjot 20 mm no malas, plātņu centrā uzklāj 150 mm lielā diametra, 10 mm biezie 6-8 otas triepieni. Līmjava ir jābūt ne mazāk kā 40% no plātnes platības. Pēc javas uzklāšanas plātnes ir jālīmē 10 minūšu laikā.

Svarīgi zināt: Līmjava nedrīkst nokļūt starp plātnēm atrodamās šuvēs.

Putupolistirola flīžu līme
Uzputots putupolistirols

Putupolistirola plātnes novieto no apakšas uz augšu tādā veidā, lai kārtējā šuve atradītos plātnes centrā un noformētu T-veida saduras vietas. Plātņu veselus gabalus ir ieteicams montēt ēkas un logas ailu stūru izcilniem, atlikumu noņemt ar metāla zāģīša palīdzību. Pēc līmjavas pilnīgās izzūšanas, plātnes jānostiprina ar šķīvjveida dībeļiem.

Svarīgi zināt: Visi stūra elementi papildus ir jānostiprina ar profila stūri ar armējošo sietu.
Uzputots putupolistirols
Armējošā virsma

Ar zobu špakteli uzklāt armēšanas javu uz putupolistirola plātņu virsmām. Negaidot vēja iedarbību uz virsmu, ar gludo špakteli nogremdēt javā armējošo sietu uz 10mm. Pēc žūšanas virsma jāapstrādā ar grunts maisījumu, nepieciešamības gadījumā pievienot ar dekoratīvā apmetuma krāsu sakrītošo koleri, lai novērstu baltus ielāsojumus dekoratīvajā slāņi "mizgraudis".

Svarīgi zināt: Pirms dekoratīvā aizsargapmetuma uzklāšanas virsma ir pilnībā jānožūst.

Armējošā virsma
Dekoratīvais nobeiguma slānis

Dekoratīvais apmetums ir jāuzklāj ar lāpstiņu riņķveida kustībām uz 1 kv.m. vienā reizē, pēc visa dekoratīvā slāņa uzklāšanas jāizmanto rīvi virsmas izlīdzīnašanai un pārpalikumu noņemšanai.

Pāstāv daudzās dekoratīvā slāņa uzklāšanas tehnikas, augstāk ir izklāstīts uzklāšanas veids "āviņš"

Svarīgi zināt: Dekoratīvais apmetuma slānis izžūst 15 minūtēs.

Dekoratīvais nobeiguma slānis